Kotlebova koalícia

Autor: Daniel Jandura | 17.11.2019 o 9:40 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  881x

Kotleba je fašista aj v osobnom živote, tak ako aj v médiach. Je alibistické povedať, že ste ho proste nepoznali os​obne. 

Národná koalícia , KDŽP, Priama Demokracia a Doma dobre sa spojili s ĽSNS. Hneď na oko si môžeme všimnúť, že na povrch nám vyšli ďalšie, aj keď zatiaľ mimo parlamentné strany, ktoré nemajú problém spolupracovať so stranou, ĽSNS. Táto strana sa síce otvorene nehlási k fašistickej ideológii, ale keby sme boli členmi, asi by sme zistili, že predsa len nemajú pred fašistickou ideológiou nijaké predsudky.

Predsedníčka, Národnej koalície Slavěna Vorobelová, ešte pred nedávnom neskrývala, že s touto stranou nechce mať nič spoločné. Svoj názor zmenila, podľa jej slov, kvôli tomu, že Kotlebu nepoznala osobne a hodnotila ho iba podľa toho, čo čítala v mediach. Poslanci ĽSNS sa bez problémov vyjadrujú rasisticky, xenofóbne ale hlavne veľmi agresívne. Nechápem ako môžete povedať, že sú to fašisti a potom prehlásiť, keď treba, že nie sú, lebo to ste si mysleli predtým ako ste ich spoznali bližšie.

Doteraz sme vedeli o stranách, ktorých zástupcovia sa zastali, prípadne iba slovne podporili to, čo prehlásili. Teraz sa to posunulo ale na vyšší level, pretože už to nie je iba o tom, že áno majú pravdu. Teraz je to prehlásené v memorande, ktoré týchto päť strán spolu podpísalo. Vidím v tom jedno jediné zlo, ktoré môže z toho vzísť. Kotlebovci útočia na jednu veľmi krehkú vec, je to strach, ktorý má každý v sebe. Ale neprejaví sa kým ho niečo nevyprovokuje.

O čom teraz vlastne hovorím? Hovorím o intímnych veciach ako rodina, deti, dôchodcovia, život, smrť, národ, viera. Keď ľudia stále počujú iba, „Nedovoľme aby zničili naše životy, rodiny“, „Chcú povoliť pedofíliu“, „Za chvíľu tu bude viac mešít ako kostolov“, „EÚ ma podiel na tom, že vymierame“... Keď sa nad týmito výrokmi nezamyslíte, budete mať naozaj strach s toho, čo sa môže stať Vašim deťom. Budete sa báť toho, že to tu zaplavia iné kultúry a že nám zničia rodiny. Ale presne o to ide ľuďom, ktorí to hovoria a presadzujú. ĽSNS tu rozprúdilo niečo, čo nám môže veľmi ublížiť, pretože dokázali upriamiť na seba pozornosť. A tým pádom aj na tieto agresívne výroky.

Agresia, ktorú táto strana používa, je perfektný spôsob ako na to upozorniť a ako o tom presvedčiť ľudí. Ľudia, ktorí volia túto stranu nie sú fašisti, naozaj nemusia byť. No sú to ľudia, ktorý sa boja o svoj národ, rodiny, deti.... a mohol by som pokračovať aj ďalej. Už od začiatku kedy ľuďom začal niekto vládnuť. Tak si ten vládca uvedomil, že keď bude agresívny tak ak nepresvedčí väčšinu tak aspoň polovicu, skrátka presvedčí veľa ľudí.

Strach je niečo čo nás ovláda od začiatku, ale vždy boli ľudia, ktorí ho vedeli ovládnuť. Dnes ich je taktiež veľmi veľa. Ale nezabudnime na jednu dôležitú vec, ktorú povedal Joseph Goebbels: „100 krát opakovaná lož sa stáva pravdou“!  Použil som výrok tohto nacistu, z jedného dôvodu. V tomto mal pravdu a sám sa ňou riadil, no a všetci vieme kde to vtedy doviedlo svet. Snažme sa teda o to aby sme predišli tomu stému vysloveniu a uvedomme si, že týchto ľudí poháňa strach. A strach je neuveriteľne silný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mads Mikkelsen pre SME: Som slávny, som úspešný, ale toto som chcel?

Slávny dánsky herec priznáva, že mu niekedy pomôže pohár vína.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Sám si už Fico nepomôže

Špekulatívne štiepenie Smeru je obyčajná konšpirácia.

Prieskum: Z konfliktu SaS a OĽaNO ťaží Sulík, rastie aj Pellegriniho Hlas

Kollárova Sme rodina padala už pred kauzou nemocnica.


Už ste čítali?